Galéria: Tour of Britain sa vracia vo veľkolepom štýle

Jeden z najlepších týždňov pretekov, aké sme v roku 2021 videli? Myslíme si, že áno

Mohli by to byť zaujaté reči, ale tohtoročné preteky Okolo Británie mali pocit, akoby to boli jedny z najlepších pretekov sezóny. Za osem dní z Penzance do Aberdeenu mala všetko.

Mali sme veľkolepé preteky, inšpiratívnych jazdcov, nezabudnuteľné scenérie a potešujúce príbehy. Mali sme 12-ročného Xandera Grahama, ktorý zobral fľašu od Pascala Eenkhoorna a pripojil sa k tímu Jumbo-Visma. Tam bol ten vrcholový cieľ na Great Orme; Syna Marka Cavendisha Caspera úplne ohromil Wout van Aert; Sólové hrdinstvá Robina Carperntera pre Rally Cycling; Global 6 Cyklistické preteky pre utečencov…

Po dvoch rokoch bez pretekania na najvyššej úrovni na britských brehoch to bol celkom istý návrat. Všetko od pretekových pretekov až po sociálne médiá organizátora dopadlo dobre.

Konečné celkové víťazstvo získal Van Aert z Jumbo-Visma, fenomén, ktorý sa prebojoval k štyrom etapovým víťazstvám z ôsmich, čím sa pevne upevnil medzi favorita v dúhovom drese na budúcotýždňových majstrovstvách sveta na domácom území v Leuvene, Belgicko.

Na papieri sa víťazstvo Van Aerta zdá dominantné, ale celý týždeň ho tlačil Ethan Hayter, obyvateľ Južného Londýna z Ineos Grenadiers, ktorý sa rýchlo stáva jedným z najlepších mladých ľudí v tomto športe. Ich týždňový boj bol zvyčajne vyhradený pre tie najväčšie preteky.

Nižšie sme zostavili najlepšie obrázky minulotýždňových pretekov, ako ich zachytil SWPix: