Všetko, čo potrebujete vedieť o mužskej a ženskej Tour de Yorkshire 2019, ktorá sa koná od štvrtka 2. do nedele 5. mája 2019. Foto: SWPix.com
Preteky mužov Tour de Yorkshire 2019: Kľúčové informácie
Dátumy: Štvrtok 2. mája až nedeľa 5. mája
Veľký odchod: Doncaster
Finále: Leeds
Televízne pokrytie v Spojenom kráľovstve: Priamy prenos a najdôležitejšie momenty na ITV4
Ženská Tour de Yorkshire 2019: Kľúčové informácie
Dátumy: Piatok 3. mája až sobota 4. mája
Veľký odchod: Barnsley
Finále: Scarborough
Televízne pokrytie v Spojenom kráľovstve: Priamy prenos a najdôležitejšie momenty na ITV4
Všetky podrobnosti možno zmeniť
Prejsť na:
Trasa pre mužov po etapách
Živý televízny sprievodca
Mužské a ženské tímy
Všetko, čo potrebujete vedieť o pretekoch žien
Štartovná listina mužov
Štartovná listina žien
Tour de Yorkshire 2019 pre mužov: Etapa po etape
1. etapa: štvrtok 2. mája: Doncaster – Selby, 182,5 km
Rovinatá prvá etapa, pelotón smeruje na sever z Doncasteru a potom na východ smerom k mestu Beverley.
Preteky potom vystúpia na jediné klasifikované stúpanie dňa na Baggsby Hill pred očakávaným šprintérskym cieľom v Selby.
2. etapa: piatok 3. mája: Barnsley – Beadle, 132 km
2. etapa opúšťa Barnsley a okamžite smeruje na sever. Preteky budú mať potom odbočku do Harrogate a budú sa prechádzať v cieľovom okruhu tohtoročných majstrovstiev sveta.
Keď to skončí, preteky budú pretekať do Bedale, kde sa očakáva ďalší šprintérsky cieľ.
3.etapa: sobota 4. mája: Bridlington – Scarborough, 135 km
3. fáza je veľmi náročná. Preteky opúšťajú Bridlington na 132 km dlhých 5 klasifikovaných stúpaní.
Preteky by mali byť prerušené, kým dosiahnu finále v pobrežnom meste Scarborough.
4.etapa: nedeľa 5. mája: Halifax – Leeds, 182 km
Posledný deň pretekov, pelotón smeruje na sever od Halifaxu do krásnej krajiny Dales. Výstupy na Park Rash a Greenhow Hill by mohli byť rozhodujúce pre celkové preteky.
Tour de Yorkshire 2019: Program živého televízneho vysielania
Vyhradené zmeny vysielateľom
1. fáza – štvrtok 2. mája – ITV4
Pánske preteky: 1300-1800
Hlavné položky: 2000-2100
2. fáza – piatok 3. mája – ITV4
Ženské preteky (1. fáza): 0900-1300
Mužské preteky: 1430-1815
Hlavné položky: 2000-2100
3. fáza – sobota 4. mája – ITV4
Ženské preteky (2. fáza): 0900-1315
Mužské preteky: 1430-1815
Hlavné položky: 2000-2100
4. etapa – nedeľa 5. mája – ITV4
Pánske preteky: 1230-1730
Hlavné položky: 2200-2300
Tour de Yorkshire 2019: Tímy
19 mužských a 19 ženských tímov, ktoré budú súťažiť na Tour de Yorkshire 2019.
Zostava v mužských pretekoch je zmesou tímov WorldTour a Pro Continental, čo zvyčajne vedie k vzrušujúcim pretekom, keď jazdci nižšej kategórie vyrazia v prestávkach, aby všetko pretriasli.
Mužskú reprezentáciu WorldTour zabezpečia Team Ineos, CCC Team, Katusha-Alpecin a Dimension Data. Čo sa týka ženského poľa, zastúpené sú všetky top tímy vrátane Boels-Dolmans a Trek-Segafredo.
Mužské tímy | Ženské tímy |
Tím CCC | Ale Cipollini |
Tím Ineos | Valcar Cylance |
Katusha-Alpecin | Boels Dolmans |
Total Direct Energie | Tím TIBCO |
Cofidis | Canyon-Sram |
Canyon DHB P/B Bloor Homes | Brother UK Tifosi P/B na formulári |
Euskadi Baskicko-Murias | Trek-Segafredo |
Tím GB | CCC-LIV |
Hagens Berman Axeon | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope |
Madison Genesis | Hitec Products-Brik Sports |
Roompot Charles | Movistar |
Rally UHC Cycling | Mitchelton-Scott |
Ribble Pro Cycling | Parkhotel Valkenburg |
Riwal Readynez | Poschodové preteky |
Vital Concept-B&B Hotel | Team Sunweb |
Vitus Pro Cycling | Bigla |
Swift Carbon Cycling | Drops |
Údaje o dimenziách | WNT-Rotor |
Tím Wiggins Le Col | Tím GB |
Prejsť na:
Trasa pre mužov po etapách
Živý televízny sprievodca
Mužské a ženské tímy
Všetko, čo potrebujete vedieť o pretekoch žien
Štartovná listina mužov
Štartovná listina žien
Ženská Tour de Yorkshire 2019
Preteky žien Tour de Yorkshire sa vracajú už druhý rok ako viacetapové preteky. Preteky sa začnú v Barnsley v piatok 3. mája pred cieľom v Scarborough v sobotu 4. mája.
Ženská Tour de Yorkshire 2019: Kľúčové informácie
Dátumy: Piatok 3. mája až sobota 4. mája
Veľký odchod: Barnsley
Finále: Scarborough
Televízne pokrytie v Spojenom kráľovstve: Priamy prenos a najdôležitejšie momenty na ITV4
Všetky podrobnosti možno zmeniť
Trasa Tour de Yorkshire pre ženy 2019: etapa po etape
1.etapa: piatok 3. mája: Barnsley – Bedale, 132 km
2. etapa: piatok 4. mája: Scarborough – Bridlington, 132 km
Tour de Yorkshire 2019: Štartové listiny
Štartovná listina mužskej Tour de Yorkshire
Canyon DHB P/B Bloor Homes
Rory Townsend
Thomas Stewart
Rob-Jon McCarthy
Daniel Pearson
Max Steadman
Andy Tennant
Oliver Wood
Tím CCC
Greg van Avermaet
Guillaume Van Keirsbulck
Pawel Bernas
Allesandro De Marchi
Serge Pauwels
Michael Schar
Nathan Van Hooydonck
Cofidis
Stephane Rossetto
Loic Chetout
Filippo Fortin
Jesper Handes
Victor Lafay
Emanuel Morin
Anthony Perez
Údaje o dimenziách
Rasmus Tiller
Mark Cavendish
Nic Dlamini
Bernie Eisel
Mark Renshaw
Tom-Jelte Slagter
Euskadi Baskicko-Murias
Mikel Aristi
Aritz Bagues
Cyril Barther
Julen Irizar
Juan Antonio Lopez-Cozar
Sergio Rodriguez
Sergio Samitier
Hagens Berman Axeon
Mikkel Berg
Andre Carvalho
Ian Garrison
Sean Quinn
Michael Rice
Kevin Vermaerke
Maikel Zijaard
Katusha-Alpecin
Jens Debusschere
Jenthe Biermans
Steff Cras
Matteo Fabbro
Nathan Haas
Harry Tanfield
Rick Zabel
Madison Genesis
Connor Swift
Ian Bibby
Michael Cuming
Matthew Holmes
Jonathan McEvoy
Erick Rowsell
Joey Walker
Roompot Charles
Maurits Lammertink
Jesper Asselman
Huub Duijn
Senne Leysen
Nick van der Lijke
Chlapec Van Poppel
Jan-Willem van Schip
Rally UHC Cycling
Robin Carpenter
Adam de Vos
Colin Joyce
Ryan Anderson
Ty Magner
John Murphy
Svein Tuft
Ribble Pro Cycling
Gruffudd Lewis
John Archibald
Daniel Bigham
Alex D alton
Zeb Kyffin
Alex Luhrs
Mark Stewart
Riwal Readynez
Alexander Kamo
Lucas Eriksson
Sindre Lunke
Kim Magnusson
Andreas Stokbro
Torkil Veyhe
Emil Vinjebo
Swift Carbon Cycling
James Shaw
Stephen Bradbury
Ed Laverack
Isaac Mundy
Jacob Scott
Peter Williams
George Wood
Tím GB
Dan McLay
Jim Brown
Sean Flynn
Ethan Hayter
Joe Nally
Will Tidball
Ben Turner
Tím Ineos
Chris Froome
Leonardo Basso
Owain Doull
Eddie Dunbar
Michal Golas
Chris Lawless
Ian Stannard
Tím Wiggins Le Col
Tom Pidcock
Mark Christian
Gabriel Cullaigh
Corentin Navarro
James Fouche
Samuel Jenner
Robert Scott
Total Direct Energie
Jonathan Hivert
Lillian Calmejane
Fabien Grellier
Axel Journiaux
Bryan Nauleau
Paul Ourselin
Angelo Tulik
Vital Concept-B&B Hotel
Kevin Reza
Pierre Rolland
Yohann Bagot
Arnaud Courteille
Kris Boeckmans
Quentin Pacher
Jonas van Genechten
Vitus Pro Cycling
Scott Thwaites
Graham Briggs
Adam Kenway
Dylan Kerfoot-Robson
Chris Latham
Michael Mottram
Alistair Slater
Štartovná listina ženskej Tour de Yorkshire
Ale Cipollini
Chloe Hosking
Romy Kasper
Soraya Paladin
Anna Trevisi
Marjolein Van't Geloof
Eri Yonamine
Bigla
Cecille Urrtrup Ludwig
Marthina Alzini Elizabeth Banks
Julie Leth
Maria Sperotto
Sophie Wright
Boels-Dolmans
Anna van der Breggen
Chantal Blaak
Eva Buurman
Jolien D'Hoore
Amalie Dideriksen
Amy Pieters
Brother UK Tifosi P/B na formulári
Anna Henderson
Leah Dixon
Rebecca Durrell
Jessica Finney
Gabriella Shaw
Emily Wadsworth
Canyon-Sram
Alice Barnes
Hannah Barnes
Tanja Erath
Pauline Ferrand-Prevot
Ella Harris
Christa Riffel
CCC-LIV
Marianne Vos
Valerie Demey
Jeanne Korevaar
Riejanna Markus
Ashleigh Moolman
Pauliena Rooijakkers
Drops
Abby-Mae Parkinson
Elinor Barker
Megan Barker
Anna Christian
Eleanor Dickinson
Elizabeth Holden
FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
Shara Gillow
Eugenie Duval
Emilia Fahlin
Victorie Guilman
Lauren Kitchen
Greta Richioud
Hitec Products-Brik Sports
Lucy Garner
Grace Garner
Ingvild Gaskjenn
Vita Heine
Ingrid Lorvik
Chanella Stougje
Movistar
Mavi Garcia
Roxanne Fournier
Lorena Llamas
Eider Merino
Lourdes Oyarbide
Alba Teruel
Mitchelton-Scott
Annemiek Van Vleuten
Gracie Elvin
Lucy Kennedy
Sarah Roy
Amanda Spratt
Moniek Tenniglo
Parkhotel Valkenburg
Lorena Wiebes
Nina Buysman
Sophie De Boer
Roxanne Knetemann
Demi Vollering
Poschodové preteky
Sarah Storey
Elynor Backstedt
Monica Dew
Chanel Mason
Amy Monkhouse
Kelly Murphy
Team Sunweb
Liane Lippert
Susanne Andersen
Pernille Mathiesen
Pfeiffer Georgie
Juliette Labous
Julia Soek
Tím GB
Rhona Callander
Dani Christmas
Anna Docherty
Lauren Dolan
Nicola Juniper
Jessica Roberts
Tím Tibco
Alison Jackson
Brodie Champan
Nina Kessler
Shannon Malseed
Rozanne Slik
Lauren Stephens
Trek-Segafredo
Lizzie Deignan
Audrey Cordon-Ragot
Elisa Longo Borghini
Letizia Paternoster
Tayler Wiles
Ruth Winder
Valcar Cylance
Martha Cavalli
Alice Arzuffi
Elisa Balsamo
Maria Conafalonieri
Chiara Consonni
Ilaria Sanguinetti
WNT-Rotor
Erica Magnaldi
Lisa Brennauer
Kathrin Hammes
Ane Santesteban
Lea Lin Teutenberg
Lara Vieceli