Galéria: To najlepšie z Tour of Flanders 2018

Všetky najlepšie obrázky z Tour of Flanders 2018, ktoré vyhral Niki Terpstra. Fotky: Offside/Presse Sports

Sledovanie Tour of Flanders 2018 bolo zábavné a vyzeralo to tak ťažké ako kedykoľvek predtým, ale v skutočnosti to nemusí byť jedno z ročníkov pretekov, na ktoré sa v nadchádzajúcich rokoch pozeráme ako na „epické“. Napriek tomu sa ukázalo, že sú fantastické fotky z dlažobných kameňov a kopcov, vďaka ktorým je trasa taká zaujímavá.

Víťazstvo získal Niki Terpstra (Quick-Step Floors), ktorý sa vzdialil svojim súperom a premostil sa do úniku, predbehol týchto troch jazdcov na Oude Kwaremont a odišiel, pričom sa držal vpredu cez Paterberg.

Obrázok
Obrázok

Prenasledovaním Terpstra bol mladý Mads Pedersen. 22-ročný jazdec tímu Trek-Segafredo sa držal na druhom mieste a veľká časť rozhovorov po pretekoch nebola o víťazovi dňa, ale o tomto mladom jazdcovi.

Obrázok
Obrázok

V ten deň bolo víťazstvo Anny van der Breggenovej na ženskej Tour of Flanders ešte dominantnejšie ako Terpstrovej, ale fotografie z týchto pretekov sú zdanlivo nedostupné prostredníctvom našej obvyklej agentúry (budeme sa snažiť ďalej).

Obrázok
Obrázok

Tento víkend sa konajú najlepšie preteky v cyklistickom kalendári na dláždených cestách severného Francúzska s ročníkom Paríž-Roubaix 2018.

Rovnako ako Flámsko, aj Roubaix sa bude na Eurosporte premietať od začiatku do konca, takže zabudnite na nedeľný klubový beh len tento raz a pohodlne sa pozrite na celý deň.