Viac ako 1 000 jazdcov bojovalo s hrozným počasím na 25-hodinových pretekoch Red Bull Timelaps

Vitus Pro Cycling vyhral celkovú cenu, pretože silný dážď a vietor postavili jazdcov na cestu

Vyše 1 000 jazdcov prekonalo testovacie počasie a 25 hodín pretekov, aby dokončili najdlhšie cyklistické preteky na svete, Red Bull Timelaps.

Britský kontinentálny tím Vitus Pro Cycling získal celkové ocenenie, zatiaľ čo Bianchi Dama prevzala ženskú cenu ako zmes tímov a sólo jazdcov bojovala so silným dažďom a vetrom na 6,7 km okruhu vo Windsor Great Park.

Clapham Chasers zabezpečil zmiešanú cenu, zatiaľ čo George Kirkpatrick a Tamala McGee urobili dojem, že vyhrali úvodné sólové súťaže.

Celkoví víťazi Vitus Pro Cycling – zložený z profesionálnych jazdcov Chris McGlinchey, Mikey Mottram, Frederik Scheske a Timony Torrie – získali celkové ocenenie so 148 kolami a vzdialenosťou 894 km, čo je o osem kôl viac ako najbližší súper Paria RT, napriek silnému vetru a silnému dažďu, ktorý preteky z veľkej časti bičoval.

Napriek jazdcovi tímu Ineos WorldTour Pavlovi Sivakovovi sa tímu „Ineos 3“podarilo obsadiť v tento deň iba šieste miesto, a to aj napriek tomu, že jeho ruský profesionál absolvoval osem kôl menšej 4,5 km slučky počas pretekov o druhej hodine ráno.

V pretekoch žien porazila Bianchi Dima InternationElles a Specialized UK na druhom a treťom mieste, pričom v tomto procese absolvovala 126 kôl a 768 km.

Po pretekoch sa Vitusov Mottram vyjadril k tomu, že preteky boli oveľa náročnejšie, než si pôvodne myslel.

'Prekvapilo ma, aké ťažké boli preteky. Celú vec sme začali 60-90 minútovými stintami, ale potom sme od skorej nedele začali robiť 2-hodinové zmeny len preto, že každý chcel odbehnúť posledný beh a zahriať sa,“povedal Mottram.

'Red Bull Timelaps sú určite náročnejšie, než by ste čakali, ale rozhodne stoja za to.'

Najpôsobivejšie výsledky z pretekov však dosiahli Kirkpatrick a McGee, ktorí získali sólo cenu mužov a žien.

McGee absolvovala celých 79 kôl v pretekoch žien, zatiaľ čo Kirkpatrick absolvovala 101 kôl vďaka riskantnému rozhodnutiu nezaspať počas celého podujatia.

'Samozrejme, je to sakra dlhý čas byť v sedle. Mal som tu svojho brata a bratranca a bez ich podpory by to jednoducho nešlo. Neustále ma zásobovali jedlom a udržiavali plné fľaše.“