Mužské tímy Veľkej Británie sú oznámené na majstrovstvá sveta

Obsah:

Tom Pidcock dostal pozvánku na preteky v Imole tento september

British Cycling oznámil jazdcov, ktorí budú pretekať na majstrovstvách sveta v talianskej Imole. Worlds sa majú konať od 24. do 27. septembra a 21-ročný Tom Pidcock oznámil, že bol vybraný na cestné preteky po boku Jamesa Knoxa, Jamesa Shawa, Hugha Carthyho, Luka Rowea a Matta Holmesa.

V časovke budú Veľkú Britániu reprezentovať Geraint Thomas a Alex Dowsett.

Pôvodne sa mali konať vo Švajčiarsku, ale zmeny v pravidlách týkajúcich sa tamojších masových zhromaždení si vynútili premiestnenie pretekov v krátkom čase. Teraz sa majú konať v rovnakých dátumoch, ale na automobilovom pretekárskom okruhu Imola v Taliansku a jeho okolí.

Spolu s presunom majstrovstiev sveta sa UCI rozhodla vyškrtnúť všetky juniorské podujatia a podujatia do 23 rokov z harmonogramu, namiesto toho ich ponechať na súťaž budúci rok.

Minulý rok skončil Pidcock na silnom treťom mieste v pretekoch mužov do 23 rokov v Yorkshire. Tento rok však postúpil na preteky v kategórii Elite.

Horkovitá trať Imola by mala byť vhodná pre mladého šampióna v cyklokrose – tu si môžete pozrieť upravené trasy pretekov majstrovstiev sveta.

Ženský cestný tím pozostávajúci z Lizzy Banksovej, Alice Barnesovej, Hannah Barnesovej, Lizzie Deignanovej, Anny Hendersonovej, Anny Shackleyovej spolu s dvomi časovkárskymi prihláškami Lizzy Banks a Alice Barnes bol oznámený začiatkom tohto mesiaca.