Pozrite si neuveriteľné víťazstvo Eda Laveracka v National Hill Climb na Strave

Mladý Walesan držal na 5,5 km dlhom stúpaní Haytor silných 7,25 w/kg

Mladý Walesan Ed Laverack minulú nedeľu na Haytore v Devone dosiahol svoj prvý titul britského národného šampionátu v pretekoch do vrchu. 25-ročný profesionálny jazdec zajazdil v 5,5 km stúpaní bezkonkurenčný čas 11 minút 37 sekúnd, aby pohodlne videl Paula Double z Velo Club Venta o 9 sekúnd. Richard Bussell z AreoCoach, ktorý obsadil tretie miesto, zaostal o 29 sekúnd.

Laverack, ktorý preteká za tím SwiftCarbon Pro Cycling na kontinentálnej úrovni, zapôsobil v chladných, ale suchých podmienkach, aby získal titul a tiež zlepšil traťový rekord, ktorý vytvoril v roku 2018.

Laverack prekonal 39-ročný rekord Haytor Hill Climb v roku 2018 časom 12 minút 24 sekúnd. Cez víkend tento Walesan prekonal tento predchádzajúci najlepší čas o ďalších 47 sekúnd.

Bol to deň padania rekordov, pretože Hayley Simmondsová prekonala aj ženský traťový rekord o 45 sekúnd, ktorý už držala, a dokončila v čase 14 minút 17 sekúnd.

Bol to špičkový výkon od Laveracka narodeného Llanelliho, ktorý odvtedy zdieľal svoju jazdu na Strave.

Obrázok
Obrázok

Dlhšie stúpanie ako zvyčajne pre Hill Climb Nationals, Laverack dokázal udržať vyčerpávajúcich 428 wattov na 5,5 km, 6 percent stúpania pri priemernej rýchlosti 26,5 km/h. S nárokovanou hmotnosťou 59 kg to znamenalo, že udržal 7,25 w/kg z celej jazdy.

V meranom výkone Laverack odolal pokušeniu ísť príliš tvrdo, pričom jeho príkon zostal okolo 450 wattov po väčšinu stúpania a potom sa zvýšil na 500 wattov na posledných 500 m.

Kadencia Laveracka bola na také dlhé stúpanie relatívne nízka, v priemere 93 ot./min.

S úsekmi zjazdu v rámci stúpania mal Laverack dokonca takú vzácnosť, že prekonal 50 km/h počas jazdy, čo určite pomohlo skresliť priemernú rýchlosť 26 km/h.

Nie je prekvapením, že s rekordom kurzu prišiel Strava KOM (skutočná cena), pretože Laverack stanovil čas 11 minút 27 sekúnd v segmente s názvom „Haytor Official HC“.

Bola to jedna z 20 korún, ktoré mladík v ten deň získal popri svojom novom modrom, bielom a červenom pruhovanom drese, ktorý bol pokorný vo víťazstve: „Splnil plán. Mal dobré nohy. Veľká podpora od davu a online. Som rád, že som mohol dokončiť prácu.'