Lance Armstrong a bývalí tímoví kolegovia skončili v pretekárskom comebacku na treťom mieste

Lance Armstrong a traja bývalí kolegovia z US Postal skončili na treťom mieste v 24-hodinových pretekoch Old Pueblo MTB

Lance Armstrong sa spojil s bývalými tímovými kolegami z US Postal Georgeom Hincapiem, Christianom Vande Velde a Dylanom Caseym, aby cez víkend vstúpili do 24-hodinových pretekov horských bicyklov Old Pueblo v Tucsone v Arizone. Tím, ktorý preteká pod názvom WEDU, skončil tretí.

Armstrong, Hincapie, Vande Velde a Casey boli spoluhráčmi v tíme US Postal Service v rokoch 1999 až 2002. Armstrong má doživotný zákaz súťažiť na podujatiach schválených organizáciou US Cycling, ale Old Pueblo nespadá do tejto kategórie, takže bolo mu umožnené jazdiť - podobne ako na iných podujatiach v novodobej histórii, napríklad na šotolinových pretekoch Texas Chainring Massacre, v ktorých skončil druhý.

Hincapie a Vande Velde dostali šesťmesačný zákaz po svedectve vo vyšetrovaní USADA v roku 2012 a všetci štyria jazdci sú už dávno vo výslužbe.

Armstrongov tím pretekal v kategórii štvorčlenných tímov v celkovom poli 1 800 jazdcov. V priebehu pretekov, ktoré sa bežali na 16,1 míľovej trati, so ziskom 1 231 stôp na kolo, stratili na druhého Stan's No Lube len tri sekundy. Víťazný tím, Nine Inch Males, bol o niečo vpredu a absolvoval 24 kôl.