Joaquim 'Purito' Rodríguez na pretekoch horských bicyklov Cape Epic

Bývalý jazdec absolvuje preteky vo farbách Bahrain-Merida

Joaquim Rodriguez momentálne jazdí na legendárnych pretekoch horských bicyklov Cape Epic vo farbách svojho zamestnávateľa, tímu Bahrain-Merida pro.

Rodriguez, o ktorom sa minulý rok veľa špekulovalo, keď sa rozhodoval, či bude pokračovať v kariére jazdca alebo nie, sa nakoniec pripojil k Bahrain-Merida z Kaťuše a momentálne pracuje v tíme ako člen technický a mentorský personál. Počas svojej jazdeckej kariéry získal päť víťazných umiestnení na Grand Tours a vyhral La Fleche Wallonne aj Il Lombardia.

Preteky sú párové preteky na horských bicykloch, ktoré sa konajú od 19. do 26. marca v Južnej Afrike a Rodriguez je partnerom Španiela Jose Hermidu, ktorý získal striebro na olympijských hrách v Aténach v roku 2004 v horskej cyklistike.

'Začal som fantasticky spolupracovať s Bahrain Merida Pro Cycling Team a teším sa, že sa zapojím do jedného z najväčších podujatí horských bicyklov na svete,' povedal Rodriguez pred štartom. „Som vysoko motivovaný a oceňujem príležitosť spojiť sa a učiť sa od Josého, jedného z najlepších pretekárov na horských bicykloch na svete. Naším cieľom je podávať výkon na najvyššej možnej úrovni a naša nedávna fyzická kondícia by nás mala postaviť do veľmi konkurenčnej pozície. Ale predovšetkým sa chceme baviť a užiť si toto nové dobrodružstvo.'

Táto dvojica bola v prológu 45., za takmer 15 minútami na víťazov, ale po prvej etape – 101 km úsilia s 2 300 m stúpania – sa celkovo posunula na 30. miesto.