Alejandro Valverde musel kvôli zraneniu odstúpiť z Giro d'Italia

Movistar sa bude spoliehať na Landu a Carapaza vo všeobecnej klasifikácii nádejí, pretože Valverde sa nedokáže zotaviť z havárie

Majster sveta Alejandro Valverde bol nútený pretekať na Giro d'Italia kvôli zraneniu, ktoré utrpel pred víkendovým pretekom Liege-Bastogne-Liege.

V tlačovej správe Movistar potvrdil, že veteránsky jazdec trpel opuchom panvy po tom, čo havaroval v tréningovej jazde v behu do Liege, a že sa na Giro, ktoré sa začína o týždeň, nezahojí včas v sobotu.

'Tím Movistar v piatok potvrdil, že Alejandro Valverde, jeden z jeho hlavných referentov pre 102. ročník Giro d'Italia, ktorý sa začne budúcu sobotu v Bologni, sa nebude môcť postaviť na štart prvého Grand Tour sezóny, “prečítajte si tlačovú správu.

'Rodák z Murcie sa nedokázal včas zotaviť z kostného edému v krížovej kosti po havárii na jednom z tréningov pred Liege-Bastogne-Liege, vo štvrtok 25. apríla.

'Majster sveta sa bude naďalej zotavovať, nebude riskovať, aby v nasledujúcich týždňoch našiel svoju najlepšiu formu a začal sa budovať na druhú polovicu sezóny 2019.'

Toto znamená pre 39-ročného muža náhly koniec sklamanej jari.

Hoci sezóna začala dostatočne dobre etapovým víťazstvom na UAE Tour a umiestnením v top 10 na Miláno-San Remo a Tour of Flanders, jeho výkony na Ardennes Classics boli pod par.

Španiel skĺzol na 66. miesto v Amstel Gold, čo je jeho prvý výsledok mimo top 50 v akýchkoľvek pretekoch od roku 2017, predtým skončil 11. na Fleche Wallonne, čo bol prvý raz mimo pódia od roku 2013. Posledný výsledok sa zapisuje aby Valverde prehltol včelu vo finále pretekov.

Ardenské klasiky sa potom náhle skončili, keď majster sveta opustil Liege-Bastogne-Liege, pretože nemohol jazdiť kvôli zraneniu.

Valverde sa teraz začne zotavovať s pohľadom na Vueltu a Espana a obhajobu titulu majstra sveta, obe v septembri. Ak vynecháte Giro, môže Valverde pretekať aj na Tour de France s pomocou Nairo Quintanu.

Pre Movistar je Valverdeho Giro ranou, no nie je stratená všetka nádej.

Španielsky tím WorldTour sa bude môcť stále spoľahnúť na Richarda Carapaza, ekvádorského prelomového hráča v minuloročných pretekoch, ktorému sa podarilo skončiť štvrtý a tiež vyhrať na vrchole do Montevergine di Mercogliano.

Tím vezme aj Mikela Landu. Baskický jazdec sa predtým umiestnil na pódiu na Giro, v roku 2015 bol tretí, a nedávno sa vrátil do formy, po ktorej skončil 29-ročný na siedmom mieste v Liege-Bastogne-Liege.

102. ročník Giro d'Italia sa začína budúcu sobotu krátkou 8,2 km dlhou časovkou v Bologni.