Galéria: Van der Poel a Kastelijn vyhrali na majstrovstvách Európy v cyklokrose

Tom Pidcock pri svojom debute v kategórii Elite na talianskych pretekoch ôsmy. Fotografie: UEC

Mathieu van der Poel z Holandska získal svoj tretí titul v rade na majstrovstvách Európy v cyklokrose pred svojim odvekým rivalom Eli Iserbytom. Belgičan ho tesne predbehol na blatistej talianskej trati, pričom Van der Poel vyhral len o tri sekundy po zúčtovaní v poslednom kole.

Brit Tom Pidcock, ktorý predtým vyhral edície do 23 rokov a juniorov, tento rok debutoval v kategórii Elite. Nakoniec skončil ôsmy, po pretekoch Pidcock zhodnotil svoj výsledok menej než nadšene a uviedol, že jeho cieľom je byť čo najskôr späť na pódiu.

Lepšia správa pre britských fanúšikov prišla na podujatí žien do 23 rokov. Anna Kay získala striebornú medailu za holandskou jazdkyňou Ceylin Del Carmen Alvarado.

Obrázok
Obrázok

V pretekoch Elite žien jednoznačne zvíťazila Yara Kastelijn. Napriek tomu, že postúpil z kategórie U23, 22-ročný mladík sa od začiatku ujal vedenia a nikdy nehrozilo, že to vzdá.

Vzhľadom na to, že na nadchádzajúcich Majstrovstvách sveta, ktoré sa budú konať začiatkom februára budúceho roka vo švajčiarskom Dübendorfe, by mohlo hroziť len málo jazdcov mimo Európy, preteky poskytujú skorú známku toho, kto by mohol byť v súperení o dúhové kapely.