Giglia, Cox a Cundy získali zlato na majstrovstvách sveta v paracyklistike

Megan Giglia, Kadeena Cox a Jody Cundy získali zlaté medaily v úvodný deň Majstrovstiev sveta v paracyklistike na dráhe

Tím Veľkej Británie začal včera víťazne na Majstrovstvách sveta v paracyklistike v Taliansku, pričom Megan Giglia, Kadeena Cox a Jody Cundy získali zlaté medaily.

Giglia po svojej rannej rekordnej jazde v individuálnom prenasledovaní C3 pokračovala vo finále s Nemkou Denise Schindlerovou a porazila ju o viac ako šesť sekúnd (hoci nedosahovala jej vlastný rekord) a vybojovala si ju prvý dúhový dres. „Myslím, že som celkom rád,“povedal 30-ročný mladík, ktorý sa k paracyklistike dostal až po mozgovej príhode v roku 2013.'Nemyslím si, že je to ešte celkom zapadnuté.

'Je to prvá udalosť a stále mám pred sebou niekoľko ďalších udalostí, takže sa snažím sústrediť na každú udalosť, keď prídu. Potom budem mať pravdepodobne veľa času na to, aby som o tom premýšľal – čo som urobil dobre a na čom musím popracovať, aby som bol nabudúce ešte rýchlejší.“

Obrázok
Obrázok

Kadeena Coxová, ktorá bola včera preklasifikovaná z kategórie C2 do kategórie C4 – čo ju v podstate postavilo proti menej postihnutým jazdcom – napriek tomu prekonala svetový rekord v časovke na 500 m časom 37,456. Víťazstvo ju stavia do jedinečnej pozície, že sa stala majsterkou sveta v dvoch rôznych športoch po víťazstve na podujatí T37 na 100 m na minuloročných majstrovstvách sveta v atletike.

„Na konci dňa môžem urobiť len dve kolá a to je to, čo som urobila,“povedala. 'To mi dalo víťazstvo. To je to, kvôli čomu som sem prišiel, takže sa naozaj nemôžem sťažovať.'

Jody Cundy, ktorý jazdil mužskú kilometrovú časovku, si kúpil domov poslednú zlatú medailu dňa s časom 1:04:654. "Som naozaj spokojný s časom, ktorý som odjazdil, čo nám dáva dobrú formu pred Riom." Čaká ma ešte veľa tvrdej práce, ale naozaj sa teším na ďalšiu časť procesu.'

Obrázok
Obrázok

Sarah Storey a Crystal Lane získali striebro a bronz v časovke žien C5 na 500 m, kým Jon Allan Butterworth pridal striebornú medailu v časovke mužov na C5 kilometrov.

Megan Giglia bude dnes hľadať svoj druhý dúhový dres, keď bude jazdiť v časovke C3 na 500 m.