Komentár: „Chudobná“forma Ineosu je brailsfordská lesť a stále by mohli obsadiť všetky tri stupne pódia Tour

Dauphine nemusí nutne predpovedať Tour v zvláštnom roku pre profesionálnu cyklistiku

Keď sa skupina favoritov prevalila cez vrchol Col de Peyresourde, od cieľa 8. etapy Tour de France 2016 ich delilo 15,5 km prevažne z kopca. Žltý dres Grega Van Avermaeta bol dlhý čas späť, čo znamenalo, že z tejto skupiny vzíde nový líder pretekov.

Najlepšie sa umiestnil Adam Yates s náskokom jednej až 18 sekúnd pred zvyškom 20 najlepších. S najväčšou pravdepodobnosťou by skupina GC prekročila hranicu ako jedna a pokiaľ by bol chlapec z Bury v prvej trojke by bol oblečený v žltom.

Chris Froome, ktorý na začiatku dňa zaostával za Yatesom o sedem sekúnd, mal však na mysli iný výsledok. Prekoval sa cez vrchol a pri zostupe sa posunul ďalej.

Zaujal smiešnu pozíciu, v ktorej sedel na hornej trubke a pokračoval v šliapaní, čo neskôr Chris Boardman a jeho aerodynamický tunel ukázali ako aerodynamický nezmysel, Froome prekročil čiaru s náskokom 13 sekúnd, aby sa dostal do žltého dresu. marža 16 sekúnd vďaka bonusu na cieľovej čiare.

Zostal v žltom až do Paríža, aby zaznamenal svoje tretie celkové víťazstvo na Tour.

Odvážny útok na zostup a získanie žltého dresu: mysleli by ste si, že Froome bude v ten večer najviac spokojný sám so sebou, ale úsmev od ucha k uchu na Sirovi Daveovi Brailsfordovi naznačoval, že berie ešte viac radosť z výsledku.

Manažér tímu nikdy nevyzeral šťastnejšie, ako keď sa ho pýtali na útok – a techniku zostupu – po etape. Vyžíval sa vo svojom vnímaní prekvapenia ostatných ľudí nad tímom Sky (ako vtedy) vyhral sólo v zjazde, namiesto toho, aby jazdil v metronomickej formácii až do cieľa na vrchole.

'Nevideli ste, že prichádza, však?'

Teraz si predstavte, aký šťastný by bol Brailsford, mozgy za marginálnymi ziskami a šedými zónami, keby jeho traja lídri tímu obsadili všetky tri stupne pódia na konci blížiacej sa Tour de France. Zdá sa to nepravdepodobné, dokonca nemožné, ale možno je to všetko súčasťou plánu.

Na konci Criterium du Dauphine 2020 sa trom lídrom tímu Ineos darilo takto: Geraint Thomas – 37., 53:38 za víťazom; Chris Froome – 71., 1:27:42; Egan Bernal – DNF, zranenie chrbta.

S výhradami ohľadom Frooma a Thomasa pracujúcich pre Bernala stojí za zmienku, že Tom Dumoulin z Jumbo-Visma (7., 2:07) a Sepp Kuss (10., 2:55) pracovali pre Primoz Roglic na prvých štyroch etapách päťdňových pretekov.

Namiesto toho, aby sme sa rozprávali o tom, ktorý jazdec povedie tím Ineos (pravdepodobne Bernal, ak bude mať vyriešený chrbát), nás zaujíma, čo sa deje s doterajším supertímom cyklistiky.

Obľúbený stav a tlak, ktorý s tým prichádza, sa presunul na Jumbo-Visma. Tento tím je už vo vrcholnej forme (aj keď niektorí sa pýtajú, či to nie je príliš skoro) a vyhral tri z piatich etáp na Dauphine. Pravdepodobne by kombinézu zapečatili, keby Roglic nespadol a preventívne sa pred Tour nestiahol.

Jumbo-Visma, ktorá sa postaví na štart v Nice v sobotu 29. augusta, bude mať dvoch víťazov Grand Tour, ďalšieho víťaza Grand Tour na stupňoch víťazov, víťaza Monumentu v podobe svojho života a domácich miláčikov takmer vtedy, keď Froome jazdil za Sira Bradleyho Wigginsa.

Na druhej strane tím Ineos príde s niekoľkými víťazstvami, otáznikmi nad formou, väčšími otázkami o tom, či niektorí jazdci budú pracovať pre tímových kolegov a mnohí sa pýtajú, či bublina nepraskla.

Za všetkým však bude stále ten istý šéf tímu, ktorému sa smiali za to, že predpovedal víťaza britskej Tour de France do piatich rokov od sformovania tímu, no odvtedy na tieto posmešky odpovedal víťazstvami na 10 Grand Tours vrátane siedmich z posledných ôsmich Tours de France a tento rok si možno len vychutnáva novinku, že je smoliar.

Očakávajte, že šéf Team Ineos bude oveľa viac spokojný s víťazstvom po tom, čo bol odpísaný, ako bol vždy, keď jeho jazdci vyhrali, keď sa od nich očakávalo.

Pamätáš si Froomov zostup a víťazstvo v etape? Brailsford sa tešil z prekvapenia všetkých viac, ako sa zdalo, že si užil Frooma, keď sa presťahoval do žltej. Očakáva sa, že favorit pretekov a obhajca titulu bude obhajovať žltú, ale väčšina z nich by si vybrala vrchol alebo časovku ako etapu, v ktorej by sa dostal na vrchol.

Teraz počkajte a uvidíte, čo sa stane, keď pomalá stavba na Dauphine po mesiacoch bez pretekania a malom prehľade o tom, čoho sú jeho jazdci skutočne schopní, povedie k nadvláde v takom rozsahu, aký sa odvtedy nevidel. inokedy Team Sky/Ineos postavil na stupne víťazov Grand Tour viacero jazdcov.