Tom Pidcock je teraz majstrom sveta na e-bikoch

Obsah:

Yorkshireman získal svetový titul v e-MTB a ďalej dokazuje, že e-bicykle nepodvádzajú

Fotografia: Bartek Wolinski/Red Bull

E-bicykle sú pre starších ľudí, e-bicykle sú pre tých, ktorí už nemôžu jazdiť na bicykli, e-bicykle podvádzajú, nikdy by som nebol prichytený mŕtvy na e-biku… Len zopár z nich odpovede, ktoré sa tak často ozývajú vždy, keď na Cyklisti pokrývame svet elektrických cyklov.

No, dosť možno najtalentovanejší cyklistický jazdec na svete a určite aj v Spojenom kráľovstve Tom Pidcock sa práve stal majstrom sveta na elektrobicykloch. Stále trváte na týchto tvrdeniach?

Pred svojim lukratívnym prestupom do impéria Ineos Grenadiers na WorldTour v roku 2021 sa Pidcock rozhodol užiť si posledný kúsok zábavy, kým to začne byť vážne. 21-ročný hráč pridal na svoj luk ďalšiu strunu tým, že vyhral titul v e-MTB na UCI Majstrovstvách sveta v MTB.

V podmienkach podobných močiarom na ihrisku Leogang-Salzburgerland v Rakúsku prepol Yorkshireman do turbo režimu, aby porazil Francúza Jeroma Gillouxa o jasných 35 sekúnd a Dánska Simona Andreassena o 49 sekúnd a získal titul.

Napriek tomu, že po prvom kole bol na Gillouxovi 55 sekúnd, Pidcockova trieda zažiarila, keď zaznamenal štyri najrýchlejšie kolá v pretekoch v štyroch zostávajúcich okruhoch, aby si domov odniesol dúhový dres s bleskom prerazeným jeho stredom.

Preteku sa zúčastnil aj bývalý majster sveta a legenda v cyklokrose Sven Nys, ktorý skončil 19., ďalší jazdec, ktorý určite nie je starší, nepodvádza alebo už nemôže jazdiť na svojom starom bicykli.

Jasný fanúšik jazdy na svojom elektrickom bicykli Pidcock po víťazstve napísal na Instagram: „Ha, žijem pre to. Majster sveta E-MTB @iamspecialized @srammtb @redbulluk. Ďakujem za príležitosť @iamspecialized_mtb @trinityracing_ Užil som si každú sekundu'

Pred stredajšími pretekmi Pidcock zverejnil aj video, ako si to trhá okolo trate na e-MTB. Ak ho necháte otáčať sa motorom na zadnom kolese v blatistých zákrutách, uvidíte, akú zábavu si užíva.

Jasné, že Yorkshireman mal staré časy, keď sa hecoval na svojom elektrickom horskom bicykli, trochu si uľavil po niekoľkých pekných týždňoch pre jazdca a piatkových pretekoch cross country do 23 rokov.

Na nedávnych majstrovstvách sveta v cestných pretekoch elitných mužov v talianskej Imole skončil Pidcock na 42. mieste, keďže bol väčšinu dňa v hlavnej skupine. Potom okamžite prešiel na MTB a vyhral dve kolá Svetového pohára hráčov do 23 rokov za týždeň.

V každom prípade, Pidcock nájsť si čas na to, aby išiel a vyhral e-MTB dúhový dres, bola dobrá vec pre tento šport, pretože pomohla dokázať, že elektrické bicykle nepodvádzajú, je s nimi len veľa zábavy.

A ak sú dosť dobré pre Pidcocka, Nysa, Eddyho Merckxa, Seana Yatesa a Briana Robinsona, potom si myslím, že môžeme s istotou povedať, že e-bicykle sú dosť dobré aj pre nás.