Tom Pidcock vyhral prvý elitný národný titul v cyklokrose dôrazným spôsobom

Obsah:

Pidcock dominuje mužským titulom a Brammeier si berie späť ženský dres

Tom Pidcock cez víkend ovládol britské národné majstrovstvá v cyklokrose a zabezpečil si nielen titul do 23 rokov, ale aj prvý elitný dres. V súťaži žien sa Nikki Brammier (Mudiiita) ukázala ako najsilnejšia, keď túto nedeľu získala svoj štvrtý seniorský národný titul v Kent Cyclopark.

Pidcock, pretekajúci za svoj vlastný titul TP Racing, sa v mužských pretekoch ukázal ako o triedu iný, keď sa ujal vedenia od druhého kola, než napokon vyhral sólo, celú minútu pred druhým Benom Turnerom (Corendon Circus).

Tretie padlo Thomasovi Meinovi (Tarteletto-Isorex), pretože Ian Field sa prvýkrát od roku 2011 nedostal na pódium.

Také bolo tempo Pidcocka počas celej hodiny pretekov, len 12 jazdcom sa podarilo dokončiť. Pidcock ďaleko pred svojimi konkurentmi prekročil hranicu v pozícii supermana, než povedal British Cycling, že sa teraz plne sústredí na získanie titulu majstra sveta do 23 rokov.

'Národné majstrovstvá sú vždy jedným z cieľov mojej sezóny a je pekné vedieť, že mám elitný dres, ktorý budem nosiť v každých pretekoch, ktoré absolvujem budúcu sezónu,' povedal Pidcock.

'Hlavnými cieľmi sú teraz majstrovstvá sveta (2. – 3. februára) a dva svetové poháre počas nasledujúcich dvoch víkendov.'

Podujatie pre ženy, ktoré sa uskutočnilo na začiatku dňa, boli preteky dvoch koní medzi prípadnou víťazkou Brammeierovou a Annou Kayovou do 23 rokov, kým druhá menovaná neutrpela v predposlednom kole mechanickú poruchu, čo umožnilo Brammeierovej dosiahnuť víťazstvo. Kay sa podarilo udržať si druhé miesto a zabezpečiť si titul do 23 rokov pred obhajkyňou elitného šampióna Helen Wymanovou.

'Som taká šťastná – toto som naozaj chcela. Minulý rok som prehral s Helen po naozaj dobrých pretekoch a dnes to bol naozaj ťažký boj s Annou,“povedal Brammeier pre British Cycling.

'Útočil som, keď dostala mechaniku, takže to bolo pre ňu nezmysel, ale dnes bola taká silná – je dobré vidieť, ako vyzerá budúcnosť.'

Skôr v ten deň získal majster sveta Ben Tulett pôsobivé víťazstvo v juniorských mužoch nad juniorským víťazom Paríž-Roubaix Lewisom Askeym, zatiaľ čo Harriet Harnden obhájila titul junioriek.

V sobotu získalo titul medzi ženami do 16 rokov známe meno, keďže vyhrala Zoe Backstedt, dcéra víťaza Paris-Roubaix Magnusa.