Olympionik a bývalý majster sveta Pooley vyhral úvodné dobrodružné preteky „Ďalej“

Emma Pooley dominuje prvému ročníku multiterénneho cezhraničného vytrvalostného podujatia v Pyrenejach. Fotografie: Ďalej

Bývalá profesionálna cyklistka, ktorá sa stala šampiónkou v multišportoch, Emma Pooleyová, vyhrala úvodné vydanie dobrodružného závodu Another hlboko v Pyrenejach, ktorý prechádza cestami, cestičkami, starými pašeráckymi cestami a cezhraničnými túrami medzi Francúzskom a Andorrou a Španielsko.

Napriek tomu, že ide o 529 km dlhú trasu, náročné parkúry zaviedli pretekárov zo štandardných ciest na strmé ovčie chodníky cez drsné štrkové chodníky – miestami dosahujúce výšky 2 540 m, pričom bicykle boli takmer povinné.

Obrázok
Obrázok

Po dokončení takmer 3 hodiny pred ďalším jazdcom Pooley povedal: „To bola jednoducho tá najväčšia zábava, akú som kedy na bicykli zažil. Práve teraz som ubolený a nevyspatý a veľmi šťastný, že si oddýchnem a vychutnám si úžasnú kávu.“

'Boli chvíle, keď som uvažoval, či ďalej nenavrhol kurz ako prepracovaný a krutý experiment v umeleckom umení, ale nakoniec to bol ten najkrajší, najnáročnejší a najšťastnejší zážitok, aký som kedy na bicykli zažil,' uzavrela.

Obrázok
Obrázok

Celkovo sa prvého ročníka pretekov zúčastnilo 27 jazdcov, pričom len ôsmi nakoniec prekonali cieľovú čiaru, aby dokončili preteky, čo je dôkazom extrémnosti výzvy.

Pooleyho úspech – a úspech ôsmich ďalších dobyvateľov – potvrdil presvedčenie organizátora pretekov, že všetci pretekári by mali pretekať na vyrovnanom základe, pričom vytrvalostnú výzvu dokončí rovnaký počet mužov a žien.

Je to posledný z dlhého radu titulov pre Pooley, ktorá si užila obrovské úspechy v duatlone aj triatlone, odkedy v roku 2016 definitívne ukončila svoju slávnu profesionálnu cyklistickú kariéru.