Education First Lachlan Morton skončil štvrtý na pretekoch Three Peaks Cyclocross

WorldTour profík za štyri minúty dole na Three Peaks a 12-násobný víťaz Rob Jebb

Profesionál WorldTour Lachlan Morton skončil cez víkend na pretekoch Three Peaks Cyclocross v Yorkshire štvrtý. Tento 27-ročný mladík sa prevalcoval cez cieľovú čiaru na moste Helwith, severne od Settle, na štvrtom mieste, štyri minúty pred víťazom a legendou cyklokrosu Three Peaks Robom Jebbom.

Jebb získal 12. víťazstvo v Three Peaks v kariére a svoj prvý titul od roku 2014, výsledkom čoho je aj víťazstvo v kategórii veteránov nad 40 rokov. Porazil kolegu legendu Three Peaks Nicka Craiga s rozdielom 30 sekúnd a zabránil jazdcovi Scott-UK získať štvrtý titul.

Druhý v deň pre Craiga skončil prvý v kategórii veteránov nad 50 rokov.

Výsledky Jebba aj Craiga dokázali, že miestne znalosti a drsné skúsenosti boli užitočnejšie ako watty WorldTour v náročnom teréne Three Peaks.

Three Peaks, každoročné cyklokrosové preteky, zdolávajú tri kopce v Yorkshire Dales v dĺžke 61 km.

Preteky stúpajú na vrchol Whernside pred vrcholom Ingleborough a potom Pen-Y-Ghent pred záverečným behom domov na Helwith Bridge.

Počas cesty je trať rozdelená na 28 km cesty, 33 km nespevneného povrchu a posledných 8 km „nejazditeľného“terénu – v závislosti od ovládateľnosti bicykla – ktorý núti pretekárov bežať s bicyklami.

Jazdec Education First pretekal off-roadové podujatie v Spojenom kráľovstve ako súčasť „Alternatívneho kalendára“jeho tímu, čo je iniciatíva pre profesionálnych cestných jazdcov súťažiť v sérii pretekov mimo ich obvyklého kalendára.

Doteraz Morton súťažil na pretekoch Dirty Kanza, GBDuro a Colorado Trail.