Moscon odhalil, že na Tour de France po náročnej sezóne pribral 10 kg

Taliansky jazdec má problémy po „pretrénovaní“počas mimosezóny

Gianni Moscon tvrdí, že počas Tour de France pribral 10 kg v sezóne, o ktorej si myslí, že bola pokazená „pretrénovaním“. V rozhovore pre talianske noviny Gazzetta dello Sport jazdec tímu Ineos vysvetlil, ako sa musel resetovať po náročnej Tour.

Hoci bol Moscon nakoniec súčasťou víťazného tímu vďaka zásluhám Egana Bernala, počas pretekov bol do značnej miery anonymný, chýbal mu vplyv predchádzajúcich sezón a tiež zápasil s výrazným prírastkom hmotnosti počas pretekov.

'Vážil som sa, keď som sa vrátil domov [z Tour] a mal som takmer 80 kíl, kým som na pretekoch štartoval okolo 70. Aspoň o osem kíl viac. Nespoznal som sa,' povedal Moscon.

Tento prekvapivý prírastok hmotnosti prišiel po zdrvujúcom začiatku sezóny pre Taliana. Moscon pretekal celý program jarných klasík, ale nedosiahol dostatočný výkon – 42. miesto na Tour of Flanders je jeho najlepším výsledkom.

Pre bývalého hráča v top 10 Paríž-Roubaix to bolo prekvapenie vzhľadom na to, že sezónu 2018 ukončil víťazstvom na Tour of Guangxi a víťazstvami na Giro della Toscana a Coppa Agostoni.

Moscon pripísal tento zlý začiatok sezóny režimu, ktorý ho videl príliš veľa jazdiť.

'V zime som pracoval ako nikdy predtým. Hodiny a hodiny na bicykli a konkrétna práca. Potom v Kolumbii začiatkom tohto roka, hodiny a hodiny, som sa vrátil ako mŕtvola,' povedal Moscon.

'Nemohol som sa zotaviť, pretože som sa nemohol 10 dní vzdialiť od bicykla. Moje telo bolo vyčerpané. Na Tour som bol unavený ešte pred začiatkom.“

Zlý rok sa minulý týždeň mierne napravil, keď Moscon skončil štvrtý na majstrovstvách sveta v Yorkshire.

Neúnavne jazdil v službách krajana Mattea Trentina, aby priviedol šprintéra k víťazstvu, no Trentinovi napokon stačilo druhé miesto a prehral s Dánom Madsom Pedersenom.

Moscon teraz naberie túto formu dopredu na talianske klasiky končiace sezónu, keď sa tento víkend pripravuje na preteky Giro dell'Emilia a Gran Premo Bruno Beghelli pred Il Lombardia v sobotu 12. októbra.