Silné medailové nádeje, ako odhalil britský tím na majstrovstvách sveta v cyklokrose

British Cycling oznámila mužov a ženy, ktorí budú tento víkend súťažiť na majstrovstvách sveta v cyklokrose 2019 v Bogense, Dánsko

Jazdci, ktorí budú reprezentovať Britániu na Majstrovstvách sveta v cyklokrose 2019, boli odhalení a silná zostava zamieri tento víkend do Dánska s možnosťou prísť s niekoľkými dúhovými dresmi.

V čele boja o medaily bude Tom Pidcock v pretekoch mužov do 23 rokov po jeho bezkonkurenčnom výkone na nedávnych národných majstrovstvách, keď bol korunovaný za šampióna Elite aj U23.

Za ním na stupňoch víťazov boli Ben Turner a Thomas Meine, vďaka čomu je to celé pódium do 23 rokov a obaja boli odmenení umiestnením vo farbách GB na majstrovstvách sveta. Britský mužský tím do 23 rokov je taký silný, že nie je vylúčené, aby sa na pódium postavilo celé Spojené kráľovstvo, aj keď Belgičan Eli Iserbyt by k tomu mohol mať čo povedať.

V pretekoch žien do 23 rokov bude najväčšou nádejou Británie na medailu Anna Kay, národná šampiónka na tejto úrovni, titul, ktorý získala druhým miestom v kombinovanom preteku Elite-U23.

Víťazom týchto pretekov sa stala Nikki Brammeier, ktorú v britskom tíme na majstrovstvá sveta doplnia 10-násobné národné šampiónky Helen Wyman a Beth Crumpton.

Všetko, čo potrebujete vedieť o podujatiach tohto víkendu, nájdete v základnom sprievodcovi pre cyklistov k Majstrovstvám sveta v cyklokrose 2019.

Simon Wylie

Všetko, čo potrebujete vedieť, nájdete v základnej príručke pre cyklistov k Majstrovstvám sveta v cyklokrose 2019