21-ročný Yorkshireman robí svoj očakávaný skok na WorldTour

Ineos Grenadiers podpísali podľa správ multidisciplinárnu cyklistickú hviezdu Toma Pidcocka.

Podľa denníka The Telegraph podpísal 21-ročný mladík dlho špekulovanú zmluvu o vstupe do tímu British WorldTour na rok 2021 ako súčasť procesu prestavby pre tímového manažéra Davea Brailsforda.

Už dlho kolovali fámy, že Pidcock bol žiadaným jazdcom pre viaceré tímy WorldTour, vrátane Deceuninck-QuickStep, ale je to britský tím, ktorý zabezpečil jeho podpis. Očakáva sa, že oficiálne vyhlásenie by Brailsford a Ineos Grenadiers mohli urobiť už v pondelok.

Jazdec narodený v Yorkshire zaujal v horskej cyklistike, cyklokrose a na ceste a vyhral viacero titulov majstra sveta v rôznych disciplínach.

Vo februári tohto roku skončil Pidcock pri svojom debute na majstrovstvách sveta v elitnom cyklokrose druhý za Mathieu van der Poelom. Najnovšie si pripísal svoje doteraz najväčšie víťazstvo na ceste, Giro d'Italia do 23 rokov, keď získal tri etapové víťazstvá na ceste za Trinty Racing Team.

Pidcock už v roku 2017 vyhral aj preteky Paris-Roubaix Espoirs a časovky majstrovstiev sveta juniorov.

Pidcockove záujmy sa teraz pravdepodobne obrátia predovšetkým na cestu, keď sa pripojí k Ineos Grenadiers ako súčasť novej generácie mladých britských talentov v tíme.

Popri Pidcockovi budú takí ako Ethan Hayter a Tao Geoghegan Hart, ktorí budú pravdepodobne tvoriť mladú britskú oporu tímu, keď odíde sedemnásobný šampión Grand Tour Chris Froome.

Ďalším Pidcockom sú elitné mužské cestné preteky majstrovstiev sveta, kde mladý jazdec povedie Veľkú Britániu na trati Imola v nedeľu 27. septembra. Pidcock bol vybraný do elitného tímu, pretože preteky do 23 rokov boli zrušené v dôsledku prebiehajúcej pandémie koronavírusu.