Tom Pidcock bol vyhlásený za jazdca roka v cyklistickom tíme Veľkej Británie

V roku úspechu bol Tom Pidcock vyhlásený za jazdca roka 2017 cyklistického tímu Veľkej Británie

Vďaka úspechu na majstrovstvách sveta v disciplínach bol Tom Pidcock vymenovaný za jazdca cyklistického tímu Veľkej Británie za rok 2017. Pidcock obsadil druhé miesto na trati Katie Archibald a juniorský majster sveta v zjazde mužov Matt Walker. viac ako štvrtina hlasov verejnosti.

18-ročný mladík sa tešil z úspechov na ceste aj v cyklokrose počas roka 2017, keď si v januári zabezpečil juniorský titul majstra sveta v cyklokrose, predtým ako vyhral druhý dúhový dres, tentoraz na ceste, v časovke majstrovstiev sveta juniorov v Bergene, Nórsko.

Okrem týchto titulov získal Pidcock národné aj európske juniorské víťazstvá v cyklokrose a zároveň sa stal po Geraintovi Thomasovi a Andym Fennovi tretím britským jazdcom, ktorý vyhral juniorov Paris-Roubaix.

Druhá v hlasovaní bola Katie Archibald. Škót si zabezpečil svetové a európske double v Omniu a zároveň získal európsky titul v prenasledovaní jednotlivcov.

Tieto tituly boli pridané k štyrom národným titulom získaným začiatkom roka spolu s viacerými víťazstvami na trati Svetového pohára.

Okrem Pidcockovho zlata boli neuspokojivé cestné majstrovstvá sveta, pri ktorých boli z užšieho výberu vynechaní elitní cestní jazdci Veľkej Británie.

Mužské aj ženské cestné tímy si nedokázali zabezpečiť medailu ani v jednom cestnom preteku, pričom Chris Froome (Team Sky) zachránil bronz v časovke jednotlivcov.