Pozrite si: Taliansky junior Tiberi vyhral časovku majstrovstiev sveta napriek mechanickej štartovacej čiare

Talian si získal niektorých fanúšikov svojou pokojnou reakciou na akékoľvek skoré mechanické

Talian Antonio Tiberi zaujal predstavivosť cyklistickej verejnosti po víťazstve v individuálnej časovke juniorov, napriek tomu, že v prvých 100 m musel vymeniť bicykel.

18-ročný mladík sotva dosiahol spodok štartovacej rampy, keď si všimol, že už utrpel mechanickú poruchu.

Soignuer bežal vedľa a Tiberi sa ukázal ako chladný zákazník, ktorý pokojne zastal pri svojom tímovom aute, jemne položil svoj pokazený bicykel na bok a potom naskočil na náhradný a rozbehol sa.

Hoci to mohol byť koniec jeho ponuky na dúhový dres, nakoniec sa to ukázalo ako irelevantné, pretože Talian si napriek neúspechu dokázal víťazstvo zabezpečiť časom 38 minút 28 sekúnd na 28 km dlhej trati Harrogate.

Tiberi odrazil Holanďana Enza Leijnseho o osem sekúnd a Nemca Marca Brennera o 13 sekúnd a získal titul výkonom, ktorý si získal mnoho fanúšikov.

Chad Haga z tímu Sunweb sa na Twitteri pochválil Tiberiho pokojným písaním: „Complimenti, Antonio Tiberi! Zostať pokojný po mechanike na štartovej čiare a dostať sa do vedenia pretekov po výmene motocykla je mimoriadne pôsobivé!'

Tiberiho víťazstvo nebolo jediné, ktoré sa podarilo dosiahnuť proti presile. Ruska Aigul Gareeva vyhrala časovku junioriek napriek chybnej zákrute v záverečných fázach trate.

V posledných 300 m mladý Rus omylom sledoval odchýlku pre pretekárske vozidlá, namiesto toho, aby odbočil na cieľovú rovinku.

Rýchlo si uvedomila svoju chybu, Gareeva sa otočila, naštartovala finiš rovno a preťala čiaru, čím tesne získala titul pred Shirin van Anrooij z Holandska, ktorá skončila o štyri sekundy nižšie.

Tretia dňa bola Elynor Backstedt z Veľkej Británie, dcéra bývalého švédskeho profesionála a predchádzajúceho víťaza Paríž-Roubaix Magnusa Backstedta.