Roglic porazil Pogacar v prvých pretekoch na 100 dní

Obsah:

Primoz Roglic posunul Tadeja Pogacara na druhé miesto na majstrovstvách Slovinska, keď vyhral prvé preteky za 100 dní

V prvých poriadnych cestných pretekoch od 7. etapy Paríž-Nice 14. marca 2020 bol Primoz Roglic (Jumbo-Visma) korunovaný za slovinského národného šampióna cestných pretekov po tom, čo prekonal Tadeja Pogacara (UAE-Team Emirates) – ktorý havaroval skôr v pretekoch – v cieli vrcholu do Ambroža pod Krvavcem o 10 sekúnd.

Matej Mohorič (Bahrain-Mclaren) bol tretí o ďalších 19 sekúnd.

Preteky žien mali podobný deficit medzi prvým a druhým miestom, keď Urša Pintar (Alé BTC Ljubljana) vyhrala o 14 sekúnd pred Špelou Kern (Lviv Cycling Team). Trvalo však ďalších deväť minút, kým bolo pódium dokončené, pretože Pintarov tímový kolega Urška Žigart prevalcoval v čase 9:15 na víťaza.

Slovinsko nemalo byť osamotené, kto organizuje svoje národné majstrovstvá tento víkend, ale pandémia koronavírusu znamená, že mnohé národy odložili alebo zrušili svoje preteky. Zatiaľ čo niektorí dúfajú v udeľovanie dresov v tejto sezóne, mnohí rezignovali na medzeru v zozname víťazov.

Roglic bol spokojný s víťazstvom aj s možnosťou opäť pretekať. „Je naozaj úžasné, že nám situácia umožňuje konečne opäť pretekať a robiť to, čo vieme najlepšie, pretekať na motorkách,“povedal v tlačovej správe svojho tímu Jumbo-Visma.

'Som preto veľmi šťastný, že som mohol získať národný titul v mojich prvých pretekoch sezóny,' dodal Roglic, pričom zdôraznil skutočnosť, že sa vzdal pretekov v úvodnej sezóne, ktoré prebiehali predtým, než boli pozastavené národné blokády. sezónu.

'Boli to ťažké preteky s veľmi ťažkým záverečným stúpaním. Vzhľadom na výsledky na jar bol Tadej favoritom a určite nebolo ľahké ho zdolať. V posledných dňoch som dobre prehodnotil výstup, takže som vedel, kam musím zaútočiť.

'Skutočnosť, že som tu vyhrala vo svojich prvých pretekoch sezóny, je veľmi dobrá. Určite ešte nie som v top forme, ale už teraz sa teším na najbližšie preteky. Chcem tiež poďakovať tímu za snahu ma podporiť v Slovinsku. To pre mňa veľa znamená.'

The WorldTour je momentálne naplánovaný na návrat so Strade Bianche v sobotu 1. augusta, čím odštartuje niekoľkomesačnú búrku pretekov, keď sa UCI pokúsi napchať všetky tri Grand Tour, päť monumentov a okrem toho množstvo pretekov.

Slovinské farby budú pravdepodobne vidieť na Tour de France, keďže Roglic je súčasťou tripartity s tímovými kolegami Tomom Dumoulinom a Stevenom Kruijswijkom. Holandské duo bolo v posledných rokoch obaja na stupňoch víťazov. Fanúšikovia holandského tímu budú dúfať, že prístup viacerých lídrov im bude fungovať lepšie ako Movistar v minulých sezónach.