Ed Clancy je sklamaný z výsledkov tímového stíhania

Ed Clancy hovorí, že slabý výkon v poslednom kole stál tím GB zlatú medailu v tímovom stíhaní na majstrovstvách sveta v dráhe v Londýne

S jedným kolom do konca finále stíhacích pretekov mužských tímov na Majstrovstvách sveta na dráhe si Veľká Británia udržala náskok 0,143 sekundy pred odvekým rivalom Austráliou. Keď však cieľová pištoľ vystrelila, bola to Austrália, ktorá zvíťazila s časom 3:52,727, pričom traja zostávajúci britskí jazdci sa vrátili domov o 1,129 sekundy neskôr. Hovorili sme s Edom Clancym, aby sme zistili, čo sa stalo v záverečných fázach.

„Je to ťažké, keď to stratíte v takom poslednom kole. Dal som dve dobré zákruty, ale bol som to ja, kto prehral preteky. Stratil som koleso a napriek tomu, že som sa predčasne zaviazal k dvom veľkým zákrutám, taká bola stratégia a nanešťastie nie vždy ide podľa plánu,“povedal Clancy Cyclist počas predstavenia motocykla so svojím obchodným tímom Condor-JLT.. „Všetko analyzujeme, pozrieme sa na to, komu sa darilo na tréningu, a skutočne mám pocit, že to bola najlepšia zostava, akú sme mali vo finále.“

Tím GB v poslednom kole tímového stíhania na Majstrovstvách sveta v dráhe v Londýne 2016

Clancy si minulý rok pri bizarnej nehode na Tour of Britain pošmykol kotúč do chrbta a musel podstúpiť operáciu. Chvíľu ani nevedel, či bude môcť obnoviť svoju cyklistickú kariéru, ale po 12-týždňovom období zotavovania sa celkom pozoruhodne ocitol v zostave na finále tímového stíhania spolu so Sirom Bradleym Wigginsom. Owain Doull a Jonathan Dibben.

'Stratégiou bolo urobiť 12,5-sekundové úvodné (polovičné) kolo a odovzdať tím 14,0-sekundové (plné) kolá, čo som si všimol napriek tomu, že som od operácie chrbta nebol vôbec prvým mužom v tréningu.'

Ale Clancy naznačuje, že vôbec nečakal, že bude jazdiť vo finále: 'Bol som na konci, pretože Burkey [Steven Burke] sa celý týždeň trápil, takže to bol trochu hazard [uvedenie Clancyho do tímu]. Ale fungovalo to dobre.‘

‚Odviedol som dobrý stint v mojej druhej zákrute a modlil som sa, aby to tak bolo,‘hovorí o svojej úlohe v pretekoch. Ale keď som v poslednej zákrute opäť videl predok, jednoducho som nemal nohy. Obyčajne, keby som bol v plnej kondícii, rád si myslím, že by som mohol hodiť v rýchlom pol kole, vrátiť sa a vydržať, ale včera večer som sa snažil čo najrýchlejšie zísť z cesty a dostať sa na zadné., ale jednoducho som nevydržal. Nič mi nezostalo.'

„Stále sme išli tak rýchlo, ako sme prešli celou súťažou, ale Austrálčania to vylepšili lepšie ako my a to je všetko,“uzatvára Clancy.„Úprimne povedané, sklamanie, ale ak sa zamyslíte nad tým, z čoho sme prišli a kam sa môžeme ešte pred júlom dostať, myslím si, že je to stále celkom pozitívne.“

Majstrovstvá sveta na dráhe sa ešte neskončili, takže si pozrite nášho sprievodcu pre zvyšok víkendových pretekov tu: Sprievodca podujatím Majstrovstiev sveta na dráhe