Chris Hoy na pretekoch 24 hodín Le Mans

Hoy sa stane vôbec prvým zlatým olympijským medailistom, ktorý preteká Le Mans, jedno z najprestížnejších podujatí motoristického športu

Chris Hoy, najviac vyznamenaný cyklistický olympionik všetkých čias so šiestimi zlatými medailami, sa stane prvým športovcom na letných olympijských hrách, ktorý bude súťažiť na 24-hodinových pretekoch Le Mans v júni 2016.

Po pretekoch na British GT Championships v roku 2014, predtým, než v roku 2015 vyhral v európskej kategórii LM P3, Hoy dokázal, že je dostatočne silný na to, aby si v spolupráci s Nissanom zasúťažil v Le Mans.

'Z hľadiska motoristického športu je to všetko. 24 hodín Le Mans je pre mňa vrchol. To je to, na čom som pracoval posledné tri roky, “povedal Hoy. „Dostať správu, že mám miesto v Le Mans, je úžasné. Stále tomu nemôžem celkom uveriť.'

Obrázok
Obrázok

Hoy je produktom programu Nissanu „gamer to racer“, ktorého cieľom je vyvinúť z úspešných pilotov GT Academy profesionálnych pretekárov. Po svojom prvom GT Championsip bol Hoy prihlásený do European Le Mans Series v triede prototypov LM P3 poháňaných Nissanom. So svojím tímom Team LNT vyhral Hoy tri zo svojich prvých štyroch podujatí v sérii so spolujazdcom Charliem Robertsonom – úspech, ktorý mu priniesol titul pilota LM P3.

Vo svojej tohtoročnej príprave do Le Mans bude Hoy opäť jazdiť na Nissane, tentoraz LM P2, ktorý bude používať v Le Mans, s novým tímom Algarve Pro Racing.

„Čas od môjho pretekárskeho debutu po jazdu v Le Mans bol krátky,“priznáva Hoy, „ale mnohí športovci z GT Academy túto cestu zvládli ešte rýchlejšie. Je neuveriteľné, čo sa dá dosiahnuť so správnou podporou a správnymi ľuďmi okolo vás.'