Sestry Thomas, Froome a Barnes na longliste majstrovstiev sveta

Silná zásoba talentov by mohla poskytnúť Británii prvý cestný titul od roku 2015

Nedávny šampión Tour de France Geraint Thomas a víťaz Giro d'Italia Chris Froome boli uvedení do longlistu cyklistického tímu Veľkej Británie, ktorí budú budúci mesiac súťažiť na Majstrovstvách sveta UCI v Innsbrucku v Rakúsku.

Thomas aj Froome boli zaradení do rozšíreného zoznamu pre cestné preteky aj časovku, pretože Spojené kráľovstvo sa snaží zabezpečiť svoj prvý mužský elitný svetový titul od úspechu Bradleyho Wigginsa v časovke v roku 2014.

Popri dvojici Team Sky boli ako potenciálni jazdci pre cestné preteky zaradení aj Adam a Simon Yates (Mitchelton-Scott), pričom tento prvý výber tvoria britský národný šampión Connor Swift a Hugh Carthy (EF-Drapac) tiež.

S hornatou traťou, ktorá obsahuje viac ako 4 000 m prevýšenia, by Veľká Británia mala byť medzi favoritmi na víťazstvo so zásobou talentov, ktorá zahŕňa sedem víťazstiev na Grand Tour.

Strmé stúpanie, prezývané 'Peklo', by malo vyhovovať štýlu oboch dvojčiat Yatesových a Thomasa, aj keď proti takým ako Julian Alaphilippe a Alejandro Valverde budú mať svoju prácu nad hlavu.

Výkonný riaditeľ Stephen Park sa vyjadril k sile longlistov.

'Keď sa pozrieme cez tímy, máme takú širokú a rôznorodú zásobu talentov – od víťazov Grand Tour po olympijských, svetových, európskych a národných šampiónov z rôznych cyklistických disciplín, z ktorých všetci majú čo ponúknuť, pre seba aj pre svojich tímových kolegov na týchto UCI Road World Championships,“povedal Park.

'Som obzvlášť nadšený, že Geraint Thomas, Chris Froome a Simon Yates boli tento rok k dispozícii na výber, vďaka čomu bola naša krajina taká hrdá na tri najväčšie preteky kalendára.

'Innsbruck sľubuje náročné, no vzrušujúce preteky a my v pravý čas potvrdíme náš konečný výber tímu.'

Sestry Barnesove vedú cestu

Na čele ženského longlistu sú sestry Hannah a Alice Barnes, ktoré by mohli jazdiť cestné preteky aj časovku. Budúci mesiac budú mať aj Daniho Rowea ako potenciálneho spojenca pred pretekmi.

Významnou absenciou je bývalá majsterka sveta Lizzie Deignanová, ktorá momentálne nie je na bicykli, pretože očakáva narodenie svojho prvého dieťaťa.

Prenasledovanie tímov Majstri sveta Charlie Tanfield a Ethan Hayter sa dostali do užšieho výberu pre tím mužov do 23 rokov, ku ktorým sa pridal Stephen Williams, ktorý začiatkom tohto roka zaznamenal prelomové vystúpenie na juniorskom Giro d'Italia.

Ďalším dôležitým menom je Elynor Backstedt, ktorá bola uvedená na nomináciu na cestné preteky junioriek a časovku, ktorá je dcérou víťaza Paríž-Roubaix z roku 2004 Magnusa Backstedta.

Cestné preteky mužov elite Veľkej Británie (jazdí sa osem)