Criterium du Dauphine 2018: Michal Kwiatkowski vyhral úvodný prológ

Obsah:

Špecialisti na časovku ovládli top 10, zatiaľ čo niektoré mená z GC budú mať čas na vyrovnanie v horách

Michal Kwiatkowski (Team Sky) vyhral úvodný deň prológu 2018 Criterium du Dauphine a obliekol si dres prvého lídra pretekov. Kwiatkowski zdolal 6,6 km dlhú trať v čase 7:25,02 a dostal sa do etapy o jedinú sekundu pred Josom van Emdenom (LottoNL-Jumbo).

V poradí ďalej klesajú nádeje všeobecnej klasifikácie ako Vincezo Nibali (Bahrain-Merida) a Dan Martin (UAE-Team Emirates) prehrali 00:24 a 00:29.

Aj keď si jazdci GC možno želali stratiť menej času na tak krátkej trati, je nepravdepodobné, že by medzery príliš ohrozili ich celkové nádeje, keďže preteky smerujú do hôr.

Britská nádej na výkon v pretekoch, Geraint Thomas (Team Sky), vykĺzol na zákrute. Čoskoro bol späť na bicykli a napriek roztrhanej kombinéze jazdil spôsobom, ktorý naznačoval, že poškodenie bolo len kozmetické.

Vzhľadom na to, že trafil palubu, Walesan skončil iba 00:21 na víťaza etapy. To by malo udržať jeho nádej na vysoký celkový výsledok.

Criterium du Dauphine sa zvyčajne považuje za kľúčové zahrievacie preteky na Tour de France, no tento rok sú tu dva kľúčové rozdiely.

Prvým je absencia úradujúceho šampióna Tour. Chris Froome (Team Sky) nedávno prekonal obrovský časový deficit v jedinej etape, keď strávil prvé dva týždne bez tempa, aby vyhral Giro d'Italia.

Napriek jeho úsiliu v Taliansku je pravdepodobné, že bude stále označený za favorita na Tour pred jej začiatkom.

Druhým rozdielom v tomto roku je, že Tour de France 2018 sa začína o týždeň neskôr ako zvyčajne, čo dáva jazdcom dlhší čas medzi pretekmi.

Ak tak veľké meno ako Nibali alebo domáci favorit Romain Bardet (AG2R La Mondiale) počas týchto aktuálnych pretekov netrápi pódium, nie je to nevyhnutne dôvod na obavy pred júlovým Grande Boucle.