Spoznajte tím na podporu Petra Sagana na Tour de France

Silný tím postavený na Saganovom boji o zelenú so zaradením Rafala Majku do hôr

Bora-Hansgrohe oznámila, že tím podporí majstra sveta v cestných pretekoch Petra Sagana na blížiacej sa Tour de France, keďže chce získať rekordný šiesty dres na zelené body.

Nemecký tím WorldTour sa rozhodol vziať pravú ruku Sagana na klasiku Daniela Ossa, ako aj víťaza etapy Giro d'Italia a nositeľa ružového dresu Lukasa Postlbergera.

Na oboch sa bude spoliehať, že poskytnú Saganovi podporu v šprintérskych etapách Tour.

Ich podpora bude dôležitá aj v 9. etape do Roubaix cez dlažbu severného Francúzska, na etapu, na ktorú sa Sagan nepochybne zameria, keď predtým v sezóne vyhral Paríž-Roubaix na rovnakých cestách.

Skúsený domáci Marcus Burghardt prevezme životne dôležitú úlohu cestného kapitána, zatiaľ čo nedávno korunovaný poľský národný šampión v časovke Maciej Bodnar sa po víťazstve v 20. etape Tour 2017 zameria na opakovaný úspech v etape.

Keď preteky zamieria do hôr, pozornosť sa upriami na dvojnásobného víťaza bodkovaného horského dresu Rafala Majku. Poliak v roku 2018 bojoval o formu, ale nedávno sa mu na Tour of Slovenia podarilo skončiť celkovo šiesty.

Posádku dopĺňajú Gregor Muhlberger a Pawel Poljanski, ktorí obaja preukážu nenahraditeľnú podporu, keď tím bojuje so Saganom a Majkou o etapové víťazstvá a dresy.

Jedným prekvapením z tohto oznámenia tímu je vynechanie Emmanuela Buchmanna. Nemec sa pomaly pretransformoval na kompetentného etapového pretekára s 10 najlepšími miestami vo všeobecnej klasifikácii v tejto sezóne na Itzulia Basque Country, Tour de Romandie a Criterium du Dauphine.

Sagan vstúpi do týchto pretekov a bude hľadať vykúpenie po katastrofálnom Tour 2017. Po víťazstve v 3. etape v Longwy sa tento 28-ročný pretekár ocitol len o 24 hodín neskôr, ako bol vypustený z pretekov, pričom bol odsúdený za úmyselné zavinenie pádu Marka Cavendisha (Dimension Data) v cieli šprintu do Vittela.

Tento bezprecedentný krok odstrániť majstra sveta zabránil jeho boju o šiesty bodový dres za sebou.

Z tohto neúspechu sa však odrazil a zabezpečil si tretí dúhový dres za toľko rokov. Aj táto sezóna bola zatiaľ úspešná, Sagan vyhral Paríž-Roubaix, druhý monument v jeho kariére.

Tour de France 2018 odštartuje v sobotu 7. júla rovinatou etapou z Noirmoutier-en-L'Ile do Fotenay-le-Comte, etapou, ktorú by Sagan mohol vyhrať.

Úplnú doterajšiu štartovaciu listinu nájdete na stránke Cyclist Tour de France tu.