Hammer Series Hong Kong zrušená

V dôsledku prebiehajúcich protestov v Hongkongu bolo prijaté rozhodnutie zrušiť preteky a športovať

Hammer Series Hong Kong bol zrušený z dôvodu prebiehajúcich protestov na tomto území. Velon a Hong Kong Tourism Board – organizátor Hammer Hong Kong a masovej účasti Hong Kong Cyclothon sportive – oznámili správu o zrušení profesionálnych pretekov a športových pretekov, ktoré mali začať o 10 dní.

Vzhľadom na to, že protesty trvajú už niekoľko mesiacov a koniec je reálne v nedohľadne, rozhodnutie mohlo byť pravdepodobne prijaté skôr. Je však nepravdepodobné, že by nejaké tímy už boli na ceste tak ďaleko od udalostí.

'Situáciu pozorne skúmame a teraz sme sa rozhodli, že najlepším krokom je zastaviť prípravy a pozrieť sa na rok 2020, keď sa Hammer Series a špičkoví svetoví profesionálni cyklisti vrátia do ulíc Hong Kong, “uviedol vo vyhlásení organizátor Velon.

Vzhľadom na to, že Hammer Hong Kong mal byť poslednou časťou série, znamená to, že aktuálne poradie bude teraz konečné. Jumbo-Visma sú preto šampióni Hammer Series 2019, keďže viedli poradie po víťazstve v Hammer Stavanger a celkovom druhom mieste v Hammer Limburg.

Deceuninck-QuickStep skončil druhý po víťazstve v Hammer Limburg a tím Sunweb dokončil pódium.