Bolo oznámených šesť finalistov bojujúcich o zmluvu Zwift Academy

Po dosiahnutí finále Zwift Academy teraz jazdci zamieria do Španielska

Bolo oznámených šesť finalistov, ktorí súperia o profesionálnu zmluvu prostredníctvom Zwift Academy 2019. Traja muži a tri ženy, ktorí porazili 68 000 súťažiacich v úvodných kolách a semifinále, sa teraz pobijú vo finále, ktoré sa bude konať v decembri tohto roku v južnom Španielsku, aby získali zmluvy s ženským tímom Canyon-Sram a NTT. tím mužov do 23 rokov.

Do finále žien sa dostane Catherine Colyn z Juhoafrickej republiky, bývalá národná šampiónka v cestných pretekoch do 23 rokov, Austrálčanka Jessica Pratt, ktorá sa predtým umiestnila v top 10 na cestných pretekoch Majstrovstiev sveta junioriek a Samara Shepard z Nového Zélandu, niekoľkonásobný národný šampión MTB.

Na strane mužov bude žreb Dew Christensen z Nového Zélandu, ktorý pretekal na cestných pretekoch Majstrovstiev sveta juniorov v Harrogate, študent strojárstva z Holandska Mathijs Loman a cyklokrosár Campbell Pithie, tiež z Nového Zélandu.

Posledná šestica teraz zamieri do Španielska, kde bude trénovať s profesionálnymi tímami predtým, ako tímoví tréneri a jazdci v decembri rozhodnú o víťazovi.

Predchádzajúca víťazka akadémie Zwift Ella Harris zaznamenala v roku 2019 pôsobivé víťazstvo v drese mladého jazdca na májovej Vuelte a Burgos, ako aj štvrté miesto vo všeobecnej klasifikácii na Colorado Classic v auguste.